CE Belgesi Belgelendirme ve Danışmanlık Firması izmir LVD CE Belgesi
CE Belgesi Belgelendirme , CE Belgesi Danışmanlık , CE Belgesi Veren Firma
CE İŞARETİ UYGUNLUĞUNU KONTROL ETME ;
CE Uygunluğunu Kontrol Etme Yükümlülüğü ; 
Şirketiniz için CE uyumlu ürünler veya bileşenler almak önemlidir çünkü bu ürünlerin son sorumluluğunu üstlenebilirsiniz. CE işareti ile satın aldığınız ürünün, gerçekten CE uyumlu olduğunu ve aldatılmadığınızı nasıl kontrol edebilirsiniz? nelere dikkat etmelisiniz ? Tedarikçinizden hangi belgeleri almalısınız?  satın aldığınız ürün bir yıl önce ilgili CE normlarına uyuyor idiyse bugün hala uyuyor mu? Ürünlerin CE işareti uyumluluğunu kontrol etmenin kolay  bir yolunu bulmak için okumaya devam edin.

Kişisel Koruyucu Donanımların bir parçası olan Kulak koruyucuların CE belgesinin olması zorunludur. CE belgesi alınacak ürünün,  AB’ de resmi olarak tanınan bir Onaylanmış Kuruluş (Notified Body) tarafından incelenmesi, gerekli testlerden geçirilerek belgelendirilmiş olması gerekir. Onaylanmış Kuruluşların yasal olarak yetkilendirilmiş olması (akredite edilmesi) gerekir. Bu kuruluşlar belirli uygunluk incelemelerinde uzmanlaşmış ve sadece o konularda inceleme yapabilme yetkisine sahiptirler. Akreditasyon onayı olmayan kuruluşlar CE belgesi veremez

CE işaretinde sahtekarlık vakaları
Özünde teknik ürünlerin Avrupa içinde serbest dolaşımı için adeta bir vize belgesi işlevi gören CE-İşareti’nin ürünlere yasadışı şekilde konulduğu da gözlenmektedir.

Yönetmeliklere uygun olmayan durumun tespit edilmesi halinde, ürünün imalatçısı veya Türkiye’de yerleşik yetkili temsilcisi, ürünün CE uygunluk işaretiyle ilgili hükümlere uygun olmasını sağlamakla ve yapılan bu ihlali sona erdirmekle yükümlüdür. Uygunsuzluğun devam etmesi halinde, Bakanlık kanunlarla kendisine verilen yetkiler çerçevesinde, söz konusu ürünün piyasaya arzının yasaklanmasına, piyasadan çekilmesine ve kullanımının yasaklanmasına ilişkin tüm önlemleri alır. Bu durumda üretici ve/veya onun Avrupa’daki temsilcisi tazminat talepleri ve Avrupa’da bir daha ürün pazarlayamamak gibi yaptırımlarla karşılaşabilir.

CE işaretinin sorgulanması
CE belgelerinin tamamının bulunduğu ve sorgulama ya da doğrulama yapılabilecek bir ortak havuz yoktur. “CE” işlemleri yapan onaylanmış kuruluşun kimlik numarası CE işaretini mütakiben yazılmak zorundadır.  Örneğin TSE ‘nin onaylanmış kuruluş numarası “CE 1783” şeklindedir. Bu bilgiden yararlanarak ilgili onaylanmış kuruluş bulunur.

Onaylanmış kuruluş tarafından verilen CE belgesinin geçerliliği, ilgili kuruluşun web sitesi üzerinden online veya mail atılarak sorgulanabilir. Sorgulama için onaylanmış kuruluşun verdiği CE belgesi üzerinde belirtilen numaranın girilmesi gerekir.

Belgeyi veren kuruluşun onaylanmış-yetkili kuruluş olup olmadığıda sorgulanmalıdır.  Kuruluşun  akreditasyon geçerliliği Avrupa Birliği resmi web sitesinden sorgulanmalıdır. Örneğin IEC (Ind. Eng. Cons.) den alınan bir CE işareti sorgulanmak istenirse CE işareti yanında yer alan ve kurumun kimliği niteliğindeki 0495  numarası Avrupa Birliği Notified Body indexinden araştırılır, Kişisel Koruyucu Donanım için belge vermeye yetkili olup olmadığı örnekde olduğu gibi kolayca bulunabilir.
   Diğer Hizmetlerimiz ;
Kayra İletişim
0232 364 49 03
Danışmanlık ve Belgelendirme Talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz
ISO 9001:2015 Belgesi Veren Firma Kayra Danışmanlık Belgelendirme
ISO 9001:2015 Belgesi
ISO 9001:2015 Belgesi Nedir? ISO 9001Hangi Firmalar Alabirler ?
ISO 14001çevre yönetim sistemi Belgesi Veren Firma Kayra Danışmanlık Belgelendirme
ISO 14001:2015
ISO 14001:2015 Belgesi Nasıl Alınır ? ISO 14001:2015 alım aşamaları nelerdir?
ohsas 18001 iş ve işçi sağlığı belgesi Belgesi Veren Firma Kayra Danışmanlık Belgelendirme
ISO 45001 Belgesi
ISO 45001 Belgesi Nasıl Alınır ? ISO 45001 ve OHSAS Aşamaları nelerdir?
ISO 27001 Belgesi Veren Firma Kayra Danışmanlık Belgelendirme
ISO 27001 Belgesi
ISO 27001 Belgesi Nasıl Alınır? ISO 27001 Belgesi Aşamaları Nelerdir?
ISO 13485 Belgesi Veren Firma Kayra Danışmanlık Belgelendirme
ISO 13485 Belgesi
ISO 13485 Belgesi Nedir? Hangi Firmalar Alabilirler ? ISO 13485 Nasıl Alınır ?
Patent tescil, marka tescil, faydalı model tescil Belgesi Veren Firma Kayra Danışmanlık Belgelendirme
Patent Tescil
Patent Tescil, Faydalı Model Tecil , Marka Tescil Belgesi Nelerdir, Nasıl Alınır?
KAYRA WEB SERVİSİ Copyright © | Web Dizayn