Faydalı Model Tescil Belgesi Danışmanlık Firması izmir FAYDALI MODEL TESCİL Nedir
    Faydalı Model Tescil
 Faydalı Model Tescil Vekil Firması Kayra Patent
FAYDALI MODEL TESCİL Nedir ;
Faydalı Model , Türkiye'de ve dünyada yeni olan ve sanayiye uygulanabilen buluşların sahiplerine belirli bir süre (10 yıl), bu buluş konusu ürünü üretme ve pazarlama hakkının tanınmasıdır. Faydalı model belgesi verilmesi işlemleri, patent verilmesine oranla, hem zaman hem de masraf açısından daha elverişlidir.

    Faydalı Model koruması elde etme işlemlerinin basit ve ucuz olmasının, özellikle küçük ve orta ölçekli sanayicilerimizin ve araştırma kuruluşlarımızın buluş yapmalarını ve bunları sanayiye uygulamalarını özendireceği düşünülmüştür. Diğer taraftan, özellikle günümüzde, küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin gerçekleştirdiği yeniliklerin, rakiplerce hemen hemen aynısının yapılarak taklit edilmesi tehlikesi mevcuttur. Küçük ve orta büyüklükteki bu işletmelerin, mütevazı de olsa, bu buluşlarını faydalı Model belgesi vererek korumak, onların ekonomik varlıklarının idamesine hizmet edecektir. Başka bir deyişle, faydalı Model koruması, tecavüz fiillerine karşı, patent korumasına oranla daha çabuk ve seri bir işlev görecek şekilde düzenlenmiştir.
Uzmanlarımıza Danışarak Faydalı Model Tescil Belgesi nedir, Faydalı Model Tescil belgesi ne işe yarar, Faydalı Model Tescil Belgesi Sistemi Nedir, Faydalı Model Tescil Belgesi Tarihçesi nedir, Faydalı Model Tescil Belgesi Kalitesi nedir ,  Faydalı Model Tescil Nedir, Faydalı Model Tescil Belgesi standartları nelerdir, Faydalı Model Tescil Belgesi  Yönetmelikleri nelerdir, Faydalı Model Tescil belgesini kimler alınabilir , Faydalı Model Tescil Belgesi Danışmanlık Ve Faydalı Model Tescil Belgesi Belgelendirme Hizmetleri aşamaları nelerdir, Faydalı Model Tescil Belgesi Dosyası Nasıl Hazırlanır.
Faydalı Model Tescil kavramlarını anlayamadan Faydalı Model Tescil Belgesinin nasıl alınacağı Faydalı Model Tescil Belgesinin nereden alınacağı gibi soruların cevaplarını anlamakta zorluk çekeriz o yüzden alacağımız Faydalı Model Tescil Belgesini ilgilendiren diğer kavramlar nedir bu soruların cevapları için uzmanlarımız aramaktan çekinmeyiniz. Faydalı Model Tescil Belgesi belgelendirmesi için lütfen bizi arayınız.
   Diğer Hizmetlerimiz ;
Kayra İletişim
0232 364 49 03
Danışmanlık ve Belgelendirme Talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz
Marka Tescil
Markanızı Tescil Danışmanlık ve Belgelendirme Talepleriniz için Uzmanlarımızı Arayablirsiniz
PatentTescil
Patent Tescil Danışmanlık ve Belgelendirme Talepleriniz için Uzmanlarımızı Arayablirsiniz
Endüstriyel Tasarım Tescili
Endüstriyel Tasarım Tescil Danışmanlık ve Belgelendirme Talepleriniz için Uzmanlarımızı Arayablirsiniz
Faydalı Model Tescil
Faydalı Model Tescil Danışmanlık ve Belgelendirme Talepleriniz için Uzmanlarımızı Arayablirsiniz
KAYRA WEB SERVİSİ Copyright © | Web Dizayn